Noc bude niekde oblačná, niekde jasná

Ľubomír Franko

Dnešný večer je na viacerých miestach, čo sa týka charakteru počasia, odlišný. Na viacerých miestach prevláda oblačné až zamračené počasie. Ojedinele sa vyskytujú aj hmly, alebo sa udržiava nízka oblačnosť. Najkrajšia noc by mala byť v Podunajskej nížine, kde je už aj teraz malá oblačnosť alebo takmer jasno. Zajtrajší deň bude v podobnom charaktere. Očakáva sa polooblačno až oblačno s ojedinelými snehovými prehánkami. V nižších polohách sa bude vyskytovať nízka oblačnosť, pri ktorej sa môžu taktiež vyskytnúť slabé snehové prehánky alebo mrznúce mrholenie.

Na priloženom satelitnom snímku môžme vidieť vyjasnenú oblohu na juhozápade a malú oblačnosť na krajnom juhovýchode. Nízka oblačnosť je zo satelitu viditeľná aj na Záhorí a na juhu stredného Slovenska. Severné okresy západného, stredného aj východného Slovenska ležia pod vrstvou strednej oblačnosti. V týchto oblastiach sa vyskytujú aj snehové prehánky, resp. slabé sneženie na severe východného Slovenska.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd