Do Európy mieri vlna horúčav. Teploty prelomia hranicu +35 °C

Dominik Cenkner

Počasie u nás dnes ešte ovplyvňuje studený front, ktorý nám priniesol množstvo búrok. Už od zajtra sa však začne rozpadávať a tešiť sa preto môžeme na krajšie a teplejšie počasie.

Dnes v noci bude ešte prevažne veľká, neskôr od západu postupne zmenšená oblačnosť. Očakávajú sa aj prehánky, dážď, ojedinele aj búrky.

V pondelok pri rozpadajúcom sa studenom fronte bude malá oblačnosť. Len na strednom a východnom Slovensku jej bude viac a práve tu sa môžu objaviť prehánky alebo búrky. Maximálne teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +26 °C do +31 °C.

V utorok bude ešte teplejšie, keď teploty na juhu môžu vystúpiť až na +34 stupňov Celzia. Na našom území bude zasahovať od juhu tlaková níž a zároveň od juhozápadu bude prúdiť teplý vzduch. Ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky.

Práve pre tento deň meteorológovia už teraz vydali výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami. Tá platí pre juhozápadné časti Slovenska.

Teplo bude aj v ďalších európskych krajinách. V Maďarsku sa v utorok a stredu očakávajú teploty aj vyššie ako +35 °C. Podobné hodnoty sa očakávajú aj v Rakúsku či Chorvátsku. Ešte teplejšie môže byť v Španielsku alebo Francúzsku.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd