Obľúbené Chorvátsko zasiahla kalamita. Pri Zadare aj Splite napadlo až do 30 cm snehu

26.02.2023 o 17:10 - Veronika Sádovská

Silný dážď, sneženie a vietor sťažili túto nedeľu dopravu takmer v celej vnútrozemskej časti Chorvátska. Sneh spôsobil kalamitu.

Obľúbené Chorvátsko zasiahla kalamita. Pri Zadare aj Splite napadlo až do 30 cm snehu
foto: dalmacijadanas.hr

V noci zo soboty na nedeľu dostali okresné hasičské strediská od občanov viacero hlásení o následkoch silného vetra, dažďa a sneženia vo vnútrozemskej oblasti Chorvátska.

Týkali sa najmä popadaných konárov a stromov na cestách, ktoré poškodili elektrické a telekomunikačné káble.

Výpadky elektriny hlásili obyvatelia v Záhrebe, Samobore, Zaprešići a Brezovici. Všetky poruchy sú odstránené a jediná oblasť bez elektriny je Samobor - Grdanjci. kde na odstránení poruchy intenzívne pracujú.

Sneženie spôsobilo problémy hlavne na cestách. Popadané stromy, vrstva snehu a záveje potrápili vodičov na všetkých druhoch ciest aj na diaľniciach.

Z Dalmácie smerom do vnútrozemia bola prejazdná len jedna cesta. V niektorých oblastiach Chorvátska napadlo aj 30 centimetrov snehu.

Sneženie spôsobilo aj to, že veľká časť fanúšikov futbalového klubu Hajduk sa dnes nedostali na zápas do Záhrebu zo Splitu. Mnohí uviazli na cestách, kde vzniklo množstvo nehôd.

Doprava na štátnej ceste Obrovac-Gračac (DC27) bola prerušená z dôvodu dopravnej nehody nákladného auta. Motoristov môžu zdržať aj autá údržby ciest, ktoré sa pohybujú pomalšie. Ideálne je však zostať doma a na cesty sa nevydávať vôbec.

Fotografie ako to tam vyzerá nájdete v našej fotogalérii.

Reklama MediaAd