Obrovská nehoda: V prachovej víchrici havarovalo 43 áut. Z toho 19 následne zhorelo

Obrovská nehoda: V prachovej víchrici havarovalo 43 áut. Z toho 19 následne zhorelo
Veronika Salayová

Dnešný orkán spôsobil až niekoľko prachových víchric, ktoré mali hrozivé následky. Jedna z nich sa stala na Slovensku, druhá − ešte hrozivejšia − v Maďarsku.

Orkán do našej oblasti okrem mimoriadne nepriaznivého počasia priniesol aj prachové fujavice. V sobotu predobedom sa stala hromadná dopravná nehoda na D2 medzi hraničným priechodom Čunovo − Rajka a Bratislavou. Ďalšia hromadná nehoda sa stala o pár hodín neskôr na severe Maďarska. 

V sobotu popoludní v Herceghalome sa na 30. kilometrovom úseku diaľnice v smere na Győrsa v Maďarsku zrazilo mnoho áut v dôsledku prachovej víchrice, ktorá výrazne znížila viditeľnosť na diaľnici. 

Podľa prvých informácií polície sa na strane smerujúcej na Hegyeshalom zrazilo niekoľko osobných áut a kamión, pričom sa kamión zošmykol do protismerného pruhu, takže diaľnica bola uzavretá v oboch smeroch. Pri nehode sa zranilo niekoľko ľudí a niekoľko áut dokonca začalo horieť.

Celkovo sa zrazilo 32 osobných áut, 5 dodávok a 6 nákladných áut, pričom začalo horieť 19 áut, dodávka a nákladné auto. V druhom smere, na strane vedúcej do Budapešti, sa zrazili dve autá. Tieto vozidlá nezhoreli. 

Zrážku neprežila jedna osoba

Podľa maďarskej polície sa zranilo celkovo 36 osôb, z toho jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom a 13 osôb utrpelo ťažké zranenia. 

Na miesto dorazili štyri záchranárske vrtuľníky a niekoľko záchranných zložiek, no búrlivý vietor a oblak prachu veľmi sťažoval záchranné práce.

Okrem profesionálnych hasičov Tatabánya, Bajna, Törökbálint, Nyergesújfalu, Székesfehérvár, budapeštianskych profesionálnych hasičov, samosprávy Bicske a dobrovoľných hasičov k udalosti dorazila aj operačná služba pre prevenciu katastrof v okrese Fejér a okres Komárom-Esztergom.

Ide o veľké nešťastie, ktoré si, bohužiaľ, vyžiadalo aj jednu obeť. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
12 °C / 1 °C
Matej
Zajtra
Zamračené
13 °C / 1 °C
Frederik
Pondelok
Polooblačno
16 °C / 2 °C
Viktor
Utorok
Občasný dážď
16 °C / 3 °C
Alexander
Streda
Zamračené
14 °C / 2 °C
Zlatica
Štvrtok
Oblačno
15 °C / 3 °C
Radomír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd