Ochladenie a zmiernenie horúčav je už blízko. Kedy sa ochladí ?

Peter Minárik

Uplynulé dni priniesli na naše územie veľmi teplé a vlhké dni. Vlhkosť priniesla jednak búrky a jednak na pocit horší vzduch, nakoľko bolo dusno. Od vlny horúčav si prechodne oddýchneme a čaká nás osvieženie.

Najskôr však musíte vydržať dva veľmi teplé dni. Piatok a sobota by totiž mali patriť k tým najteplejším počas tohto roka. Nedeľa začne ešte so slnečným a horúcim počasím, no popoludní sa počasie pokazí a príde vytúžené ochladenie.

Od severozápadu by mal začať postupovať studený front, ktorý by mal priniesť popoludní a podvečer výraznejšie búrky. Búrky budú postupovať od severozápadu cez naše územie.

Studený front prinesie osvieženie a teploty by v pondelok mali poklesnúť zhruba o 4 °C. Nad tropickú tridsiatku by teploty v pondelok mali vystúpiť na juhu územia.

V nasledujúcich dňoch sa však postupne začne opäť otepľovať a tropické teploty nás opäť čakajú na celom našom území.

Vyzerá to tak, že výraznejšie a trvalejšie ochladenie by mohlo doraziť na konci budúceho týždňa, kedy dorazia opäť búrky. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd