Od severu sa blížia zrážky. V Tatrách môže napadnúť aj 20 cm snehu

Peter Minárik

V studenom a vlhkom vzduchu postupujú nad naše územie od severu zrážky. Tie zasiahnu predovšetkým sever a východ a do oblasti Tatier prinesú novú snehovú nádielku.

Naša oblasť sa nachádza v chladnejšom a vlhšom prúdení. Tento vzduch prúdi nad naše územie z oblasti Severného mora a prináša zrážky predovšetkým do Poľska a na východ. 

Práve zrážky z Poľska v týchto chvíľach postupujú v severnom prúdení nad naše územie a prinesú výraznejšie úhrny.

Tie sa dotknú predovšetkým oblasti Vysokých Tatier a najmä ich náveterných, severných strán, kde sa očakávajú najvýdatnejšie zrážkové úhrny.

Keďže sa nachádzame v chladnejšom vzduchu, tak hranica sneženia vďaka prílivu studeného vzduchu poklesla. Tá sa aktuálne pohybuje okolo výšky 1000 m n.m.

Blížiace sa zrážky z Poľska prinesú na sever nášho územia výdatné zrážkové úhrny a to predovšetkým do oblasti vysokých Tatier, kde môže napadnúť v niektorých oblastiach aj 20 cm snehu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd