Od západu na Slovensku prší. Prechod studeného frontu sa spomalil

Od západu na Slovensku prší. Prechod studeného frontu sa spomalil
Veronika Salayová

Nad naše územie dorazil studený front, ktorý je spojený s rozsiahlym zrážkovým poľom. Tento front však spomalil a lejak, ktorý mal zasiahnuť Slovensko v nočných hodinách, dorazil až dnes v skorých ranných hodinách. 

Od včerajších večerných hodín sa za hranicami Slovenska nachádzalo rozsiahle zrážkové pole studeného frontu, ktoré podľa numerických modelov malo naše hranice prekročiť okolo 20.00 h, no nestalo sa tak.

Studený front spomalil, resp. sa pohyboval veľmi pomaly, čím sa zmenila predpoveď a od západu začalo pršať až dnes v skorých ranných hodinách.

Aktuálny radar ukazuje rozsiahle zrážkové pole, ktoré sa tiahne naprieč mnohými oblasťami a lejak dorazil dnes aj na západné Slovensko. Prehánky a slabé zrážky sa však na strednom Slovensku vyskytovali už od včerajšej noci, no hlavné zrážkové pole dorazilo neskôr, ako sa predpovedalo.

 

Ráno bude upršané, najviac vody spadne dnes na severe

Máme pred sebou upršané ráno, ktoré by mohlo na naše územie priniesť desiatky milimetrov zrážok. Doteraz spadlo do 7 mm zrážok, no vody bude viac do 30 mm, najmä na severe Slovenska. Zrážkové pole sa bude pomaly pohybovať na východ a zasiahne veľkú časť nášho územia. 

Okrem výrazného lejaku však dorazilo aj ochladenie. Kým na západe sa aktuálne teploty pohybujú okolo +10 °C, na východe je +14 °C. Následne sa bude za frontom viac ochladzovať. 

teplotná mapa o 6.00 h
teplotná mapa o 6.00 h, zdroj: Idókép

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
5 °C / -3 °C
Adam
Zajtra
Skoro jasno
3 °C / -11 °C
1.sviatok vianočný
Piatok
Jasno
4 °C / -11 °C
Štefan
Sobota
Jasno
3 °C / -11 °C
Filoména
Nedeľa
Snehové prehánky
3 °C / -9 °C
Ivana
Pondelok
Snehové prehánky
3 °C / -7 °C
Milada
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd