Od západu sa večer rozprší

Ľubomír Franko

Počasie na krajnom západe už v týchto chvíľach ovplyvňuje oblačnosť teplého frontu. Ten začne v neskorších popoludňajších hodinách postupovať cez naše územie ďalej na východ.

Front bude spojený so zrážkami, spočiatku vo forme slabšieho dažďa alebo mrholenia. Počas nočných hodín by sa mal dostať približne nad stredné Slovensko, kde bude dážď zintenzívňovať. V noci sa vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska na čele frontu budú vyskytovať aj snehové zrážky, ktoré však postupne prejdu do dažďa. V ranných hodinách by sa mal front nachádzať približne nad východným Slovenskom.

Počas zajtrajšieho dňa sa tak očakávajú zrážky prevažne na východe a severe územia. Medzitým sa za frontom od západu začne otepľovať. Zatiaľčo dnešné maximá dosiahnu od +5°C na severe po +12°C na juhu Slovenska, zajtra budú teploty o dosť vyššie. Maximá v pondelok by mali dosiahnuť +10 až +16°C, na severe a východe Slovenska +6 až +11°C. Keďže k nám za frontom zosilnie prílev teplého vzduchu, nasledujúca noc bude na juhozápade veľmi teplá. Minimálne teploty by sa tam mali pohybovať až okolo +9°C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd