Opitý muž stváral počas povodní nebezpečný kúsok. Liezol na protipovodňovú bariéru

Veronika Sádovská

Opitý muž začal liezť na protipovodňový múr, ktorý len nedávno v Nemecku postavili. Ani rozbúrená voda za ním ho nezastavila.

Odvážlivec potužený alkoholom je podľa mnohých komentujúcich na sociálnych sieťach zrelý na Darwinovu cenu. Práve počas historických povodní v Nemecku sa rozhodol preliezť protipovodňovú zábranu. Našťastie policajti rýchlo zasiahli.

Mnohé regióny Nemecka sa už niekoľko dní pripravujú na historické záplavy, silné búrky dvíhajú hladiny riek počas 24 hodín až o dva metre a niektorí ľudia sa cítia byť odvážni, keď stvárajú nebezpečné kúsky.

Len nedávno sme vás informovali o mužovi, ktorý si šiel zaplávať do rozbúrenej rieky a dnes sa o podobný husársky kúsok pokúsil ďalší muž. Obidva incidenty sa odohrali v tej istej krajine.

 

Polícia hneď zakročila

Opitý chodec preliezol v sobotu mobilný protipovodňový múr na Dunaji v meste Neu-Ulm. Policajtom sa podarilo muža bezpečne stiahnuť naspäť. Odvážny „horolezec“ sa nezranil a hrádza ostala tiež nepoškodená. 

Protipovodňová zábrana v Neu-Ulm
Protipovodňová zábrana v Neu-Ulm, Marius Bulling/dpa

Policajný hovorca varoval, že takáto akcia je životu nebezpečná, pretože veľmi ľahko mohol spadnúť do vody obzvlášť v opitom stave. Pre veľký počet prizerajúcich sa ľudí tam teraz častejšie hliadkuje polícia.

Kvôli povodniam evakuovali aj 150 väzňov

Väznicu v Memmingene (Bavorsko) dnes popoludní evakuovali. Až 150 väzňov bolo rozdelených medzi väznice v Landsbergu, Kemptene a Augsburgu. Dôvodom evakuácie bol rozbúrený potok, ktorý tečie popri väznici a hrozí jej zaplavenie. To by mohlo spôsobiť výpadok elektrickej energie a tak sa väzenské úrady rozhodli pre evakuáciu.

 

Na vykonanie presunu prišla polícia s početnými zásahovými vozidlami a evakuáciu museli nakoniec vykonať v člnoch, pretože okolité ulice už boli zaplavené. Hasičský zbor medzitým už odčerpával vodu z okolia ústavu na výkon trestu.

Situácia v Bavorsku je stále napätá. Dediny v Memmingene a okolí sú pod vodou, dážď už viedol k pretrhnutiu hrádzí v okrese Augsburg. V službe je 400 zamestnancov THW (doslova Spolková inštitúcia Technická pomocná činnosť (ľuďom v núdzi)) a nespočetné množstvo ďalších dobrovoľníkov a hasičov. A stále prší!

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Prehánky, búrky
32 °C / 12 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd