Orkán Eberhard spôsobil v lesoch ČR škody za 20 miliónov €

Peter Minárik

Orkán Eberhard poškodil po celej Českej republike dva milióny metrov kubických dreva. Odhad zverejnilo Ministerstvo poľnohospodárstva.

Zhruba dva milióny stromov padlo k zemi počas vystrájania orkánu Eberhard. Podľa údajov ministerstva však toto nie je konečný počet. Napríklad v Olomouckom kraji je ešte mnoho ciest zavalených a lesníci sa k najpostihnutejším oblastiam ešte nedostali.

Spracovanie kalamitného dreva je pre lesníkov teraz priorita. Lesníkov je však málo a tak sa hospodári obávajú napadnutia lykožrútom.

Orkán Eberhard priniesol nárazy vetra s rýchlosťou vysoko cez 100 km/h. Najsilnejší vietor bol zaznamenaný na Snežke, kde dosiahol náraz vetra rýchlosť 206 km/h.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
18 °C / 0 °C
Františka
Zajtra
Skoro jasno
18 °C / 1 °C
Branislav
Streda
Jasno
19 °C / 0 °C
Angela
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
17 °C / 1 °C
Gregor
Piatok
Skoro jasno, prehánky
17 °C / 1 °C
Vlastimil
Sobota
Skoro jasno
17 °C / 0 °C
Matilda
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd