Otepľovať sa bude v priebehu týždňa

Peter Minárik

Začiatok tohto týždňa neprinesie príliš ideálne počasie. Počasie bude pod vplyvom tlakovej níže, po okraji ktorej bude do našej oblasti od severozápadu prenikať studený vzduch. Súčasne bude na našom území pomerne oblačno a sychravo. Zmena príde až v priebehu víkendu, kedy by do našej oblasti mal začať od juhozápadu prúdiť teplý vzduch. Na nižšie priloženom ensembli numerického modelu GFS možno vidieť ako očakávajú vývoj teploty v hladine 850 hPa (cca 1500 m n.m.) jednotlivé behy numerického modelu GFS.

V priebehu víkendu by sa malo otepliť až na hodnoty do +28°C a to ešte nemusí byť konečná hodnota. Na začiatku budúceho týždňa je totiž nádej, že teploty môžu v najteplejších regiónoch Slovenska pokoriť aj tropickú hranicu +30°C. Viac o vývoji počasia na ďalšie septembrové dni sa dozviete TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd