Panika v Číne: V zemi sa otvorili hlboké trhliny. Hrozí kolaps mesta

Panika v Číne: V zemi sa otvorili hlboké trhliny. Hrozí kolaps mesta
Veronika Salayová

V ľudnatej oblasti v severnej Číne sa v zemi otvárajú trhliny, ktoré dosahujú veľké rozmery. Čo sa deje? 

Obrovské trhliny, ktoré sa z ničoho nič objavili v severnej Číne, rozpútali chaos a paniku medzi obyvateľmi. Veľké trhliny pozorovali na viacerých miestach v meste Tchien-ťinsi.

Trhliny sa objavili aj na diaľnici a v meste, neďaleko od mrakodrapov, v dôsledku čoho evakuovali tisíce obyvateľov v obave, že sa tieto mrakodrapy zrútia.

Veľké trhliny si prerazili cestu cez chodník pri obytnom komplexe, kde začína byť situácia vážna. Narušenie statiky vysokých budov by mohlo spôsobiť ich zrútenie a následný kolaps mesta. 

Tisícky evakuovaných

Približne 3 899 obyvateľov z najmenej troch 25-poschodových budov bolo v sobotu evakuovaných do okolitých hotelov, informovali okresné médiá v príspevku na sociálnej sieti.

Na šokujúcich záberoch zdieľaných na internete je vidieť, ako v tomto severočínskom meste doslova otvára zem. Ako to bude pokračovať a aké to bude mať následky, zatiaľ nikto s istotou nevie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd