Piesku bude na našom území viac. Pozrite sa, kde príde

Piesku bude na našom území viac. Pozrite sa, kde príde
Peter Minárik

Nad Európu už začal prúdiť piesok zo Sahary. Ten sa v priebehu utorka dostane aj nad naše územie a budeme ho pociťovať na našich autách, či parapetných doskách.

Nad Európu už putujú tony piesku zo Sahary, kde panovalo veľmi veterné počasie, v dôsledku čoho sa do atmosféry dostali tony piesku. Ten teraz putuje nad Európu.

Dnes sa už nachádza nad väčšinou západnej Európy, či nad Stredomorím a Talianskom. Už o pár hodín sa bude nachádzať nad našim územím a budeme ho môcť pozorovať aj na našom území.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Prachové častice sa prenášajú vo výške niekoľkých kilometrov nad povrchom zeme a vplyvom silného prúdenia sa transportujú dokonca až nad Škandináviu, Britské ostrovy, či Rusko. Zvýšené koncentrácie prachových častíc budú môcť evidovať v celej Európe.

Prítomnosť piesku budeme môcť pozorovať aj na našom území. Prachové častice sa nad naše územie nasunú v utorok na poludnie od juhozápadu. Najsilnejšia koncentrácia prachu bude v oblasti Podunajskej nížiny a na juhu stredného Slovenska. 

Prach sa však postupne nasunie nad celé naše územie.

Už zajtra piesok na našom území budete môcť jednoznačne pozorovať. Na poludnie sa začnú nad naše územie do juhozápadu nasúvať zrážky. Tie na seba naviažu jednotlivé častice a piesok tak spolu s dažďom dopadne na zem. 

Zašpinené tak budete mať autá, záhradný nábytok, či parapetné dosky. Atmosféra sa od prachu ,,očistí,, až v piatok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd