Počasie cez víkend: Pozor na mrazy. Oblačnosti bude čoraz menej

Peter Minárik

Počas nadchádzajúceho víkendu nás postupne čaká o čosi príjemnejšie počasie ako doteraz. Spočiatku však bude ešte chladno, na čo si musia dať pozor poľnohospodári.

Dnešný deň priniesol na naše územie pomerne upršané a chladné počasie. Počasie totiž ovplyvňoval studený front, ktorý sa postaral o dážď a ojedinelé búrky.

Za týmto studeným frontom k nám začal prenikať chladnejší vzduch, ktorý sa bude prejavovať počas nadchádzajúcich dní.

Pred nami je pomerne chladnejší víkend na čo si treba dať predovšetkým v noci. Do našej oblasti sa totiž bude v tomto chladnom vzduchu rozširovať výbežok vyššieho tlaku, v dôsledku čoho budú pri utíšení vetra klesať teploty na našom území pomerne nízko.

Na viacerých miestach nášho územia treba opäť počítať s výskytom prízemných mrazov. V dolinách a v kotlinách však môže mrznúť aj vo výške 2 metrov nad zemou, čo predstavuje nebezpečenstvo pre ovocinárov.

Mrazy hrozia do nedele. Počas nedele sa už začne otepľovať a to výraznejšie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd