Počasie poškodilo lanovku v Jasnej. Tá zostane mimo prevádzku

Počasie poškodilo lanovku v Jasnej. Tá zostane mimo prevádzku
Peter Minárik

V našom najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná nepriaznivé počasie poškodilo kladky lanovky. Aby stredisko zabezpečilo bezpečnosť lyžiarov, tak musí na pár dní pozastaviť prevádzku lanovky.

Zatiaľ čo v nižších polohách sme o zime už niekoľko mesiacov nepočuli, tak úplne iné počasie panuje na hrebeňoch hôr a to predovšetkým od nadmorskej výšky 1500 metrov, kde aj naďalej panujú zimné podmienky.

Na Lomnickom štíte evidujeme aktuálne okolo 325 cm a na Chopku 268 cm. Práve na Chopku v uplynulých dňoch panovalo veterné a zasnežené počasie, ku ktorému sa pridala námraza.

 

Toto nepriaznivé počasie sa podpísalo pod stav lanovky, ktorá premáva v stredisku Jasná až na vrchol Chopku. Na údolnej stanici totiž v uplynulých dňoch pršalo, zatiaľ čo vo vrcholovej stanici snežilo. Lanovka tak lyžiarov vyviezla do úplne odlišného počasia.

Lanovku v Jasnej odstavili

Dážď, ktorý postupne namŕzal spôsobil poškodenie na lanovke, ktorá premáva z Kosodreviny v nadmorskej výške 1488 m n.m. na vrchol Chopku vo výške 2024 m n.m.

Na lanovke bolo poškodených niekoľko kladiek, vplyvom čoho prevádzkovateľ lanovky pristúpil k jej odstaveniu z dôvodu bezpečnosti.

 

Kladky na lanovke sľubuje lyžiarske stredisko Jasná opraviť do utorka a lanovku v utorok 27.2. spustiť opäť do prevádzky.

Lyžiari v našom najväčšom stredisku Jasná sa tak na vrchol Chopka z južnej strany nateraz nedostanú.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
12 °C / -3 °C
Jela
Zajtra
Občasný dážď
13 °C / -4 °C
Marcel
Nedeľa
Prehánky
13 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
13 °C / -3 °C
Slavomír
Utorok
Prehánky
12 °C / -3 °C
Vojtech
Streda
Občasný dážď
13 °C / -2 °C
Juraj
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd