Počet obetí cyklónu Idai stúpol na 446

Počet obetí cyklónu Idai stúpol na 446
Peter Minárik

Počet obetí cyklónu Idai v Mozambiku stúpol na 446. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady. 

Minister pre životné prostredie Celso Correia v nedeľu vyhlásil, že týždeň po tom, ako krajinu zasiahol cyklón Idai, sa takmer 100.000 ľudí nachádza v provizórnych táboroch. 

 Pracovníci záchranných služieb v regióne postihnutom cyklónom a následnými záplavami, sa pripravujú na rozšírenie nákazlivých chorôb. V Mozambiku sa už vyskytlo niekoľko prípadov týfusu. 

 "Určite tu budeme mať choleru," povedal Correia. Nijaké prípady cholery sa však v krajine zatiaľ neobjavili, poznamenala agentúra AP.

 Námestník riaditeľa humanitárnej operácie OSN Sebastian Rhodes Stampa označil stupeň ničivých škôd v krajine za "mimoriadny". Spomenul, že nejde len o cyklón a záplavy, ale i o silné dažde, ktoré zasiahli danú oblasť v predchádzajúcom období. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd