Poľadovica dnes trápila aj okolité krajiny

Ľubomír Franko

 Poľadovica sa dnes podvečer vyskytovala aj na našom území, v niektorých oblastiach západného Slovenska. Výrazne silnejšia však bola v Maďarsku a v Česku. Autobus plný maďarských turistov smerujúcich z vianočných trhov vo Viedni sa na zľadovatelej vozovke maďarskej diaľnice M3 prevrátil. Do autobusu potom narazilo ďalších deväť áut a dva mikrobusy. Na miesto dorazilo až 14 sanitiek a niekoľko ľudí ostalo ťažko zranených. Mladý, 14-ročný chlapec prišiel pri nehode o život.

Silná poľadovica sa vyskytovala aj v Česku. Od ranných hodín boli hlásené veľké komplikácie na cestách. Na diaľnici D1 v smere z Prahy na Brno sa zrazilo až 17 áut. Nehoda si vyžiadala niekoľko ťažko zranených a jednu obeť. Ďalšie nehoda sa stala neďaleko, v protismere. Muž, ktorý s kamiónom narazil do zvodidiel prišiel o život pri značení dopravnej nehody, keď doňho na zľadovatelom povrchu narazil vodič nekontrolovateľného vozidla. Zlepšenie situácie v Česku sa očakáva až počas zajtrajšieho obeda a do rána platí výstraha pred poľadovicou. Na poľadovicu pozor aj u nás, najmä na juhozápade môže byť počas noci kľudne rovnaká situácia ako v susednom Česku.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd