Pondelok bude chladnejší. Vo štvrtok až extrémne teplo

Peter Minárik

Začiatok pracovného týždňa sa bude niesť v príjemnom letnom počasí. Teploty budú letné a výrazne nižšie ako v uplynulých dňoch.

Za studeným frontom, ktorý postúpil počas nedele cez naše územie a priniesol na viaceré miesta nášho územia búrky k nám počas noci prenikne o niečo chladnejší vzduch.

Počas zajtrajšieho dňa by maximálne teploty mali na našom území vystúpiť na +26 až +32 °C. Nad hranicu +30 °C by sa mali teploty vyšplhať len na západe a juhu nášho územia. 

Oproti nedeli bude v pondelok chladnejšie až o 4 °C. Teploty tak budú oveľa príjemnejšie.

To však nebude platiť o nasledujúcich dňoch. Cez naše územie sa totiž začne presúvať tlaková výš a po jej zadnej strane začne postupne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch.

V utorok už maximá pôjdu na +34 °C, v stredu aj cez +35 °C a vo štvrtok by malo byť najteplejšie. Očakáva sa, že teploty môžu vystúpiť až k hodnote okolo +37 °C.

Bude tak teplejšie ako počas uplynulého týždňa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd