Pondelok bude najteplejší. Na Slovensku môže byť až +30 °C

Peter Minárik

V priebehu pondelka je pravdepodobnosť, že zažijeme prvý tropický deň. Na našom území by sme mohli zaznamenať teplotu až na úrovni +30 °C.

Cez Európu veľmi pomaly postupuje studený front. Ten už zajtra vo večerných hodinách začne ovplyvňovať počasie aj na našom území, no ešte pred jeho príchodom na naše územie vyvrcholí prílev veľmi teplého vzduchu od juhu.

V pondelok by na našom území malo prevládať prevažne premenlivé počasie s ojedinelými prehánkami, či búrkami. Bude však veľmi veterno.

Fúkať bude silný južný vietor a okrem toho, že bude veterno bude aj teplo. Teploty by opäť na celom našom území mali stúpať nad hranicu +20 °C. Teploty vystúpia od +23 do +28 °C, no na juhovýchode bude ešte teplejšie.

V oblasti najkrajnejšieho juhovýchodu, v okolí Čiernej nad Tisou je pravdepodobnosť, že teploty dosiahnu až hranicu +30 °C, prípadne ju veľmi ľahko prekonajú. Numerické modely totiž kalkulujú s tým, že na severovýchode Maďarska môže byť až do +31 °C.

Na našom území tak v priebehu pondelka môžeme zaznamenať prvý tropický deň, teda deň s teplotou nad +30 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd