Povodne zasiahli Britániu. Evakuovali už desiatky ľudí

Veronika Sádovská

Po piatkových lejakoch na juhozápade Veľkej Británie sa rozvodnilo niekoľko riek. Dnes síce pršalo menej, ale stále povodňová hrozba pretrváva.

Keďže je už pôda v mestách v oblasti East Cornwall už premočená, aj dnešný úhrn zrážok, ktorý predstavuje len 30 - 40 mm, nepriniesol zlepšenie situácie. 

Hasiči boli v nasadení hlavne v noci na dnes, kedy evakuovali desiatky ľudí z domov alebo kempingových karavánov. 

Okrem iného pomáhali odčerpávať vodu zo zaplavených domov, stavali protipovodňové hrádze, ale odstraňovali aj bahenné nánosy v riekach, ktoré pôsobili ako hrádze. Na jednom mieste dokonca odpratávali spadnutý strom.

Pátraciu akciu uskutočnili aj v blízkosti vodopádov Golitha, kde uviazol autom v rozbúrenej vode jeden muž. Akcia sa skončila úspešne.

Počas zvyšnej časti víkendu už môžu očakávať len prehánky, dokonca aj slnečné lúče. Povodňová situácia by sa teda mala upokojiť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd