Povodňová vlna postúpi Dunajom. Povodňové stupne dosiahne aj u nás

Povodňová vlna postúpi Dunajom. Povodňové stupne dosiahne aj u nás
Peter Minárik

Na juhu Nemecka a v Rakúsku výdatne prší a začali stúpať vodné toky. Postupne začne stúpať aj Dunaj a to vrátane nášho územia.

Na juhu Nemecka a na západe Rakúska výdatne prší a pršať by malo až do stredy. Začali stúpať už menšie potoky a rieky, no v priebehu dňa bude rásť aj Dunaj a to výraznejšie. Na niektorých profiloch Dunaja sa očakáva vzostup vodných tokov na úrovne povodňového stupňa. 

Výdatné zrážky sa očakávajú najmä na horných úsekoch Dunaja.

Na našom úseku Dunaja začne hladina vody stúpať najmä počas dnešného popoludnia. Oproti včerajšiemu dňu stúpne hladina o meter a o ďalší meter stúpne Dunaj zajtra. Hladina Dunaja v Bratislave sa môže priblížiť k 1. povodňovému stupňu, ktorý zrejme vo štvrtok pokorí. 

vývoj hladiny Dunaja, zdroj: SHMÚ
vývoj hladiny Dunaja, zdroj: SHMÚ

 

Rásť bude Dunaj aj v Maďarsku a tu už bude situácia o niečo komplikovanejšia. V profile Nagybajcs môže Dunaj dosiahnuť až úroveň 3. povodňového stupňa. 

zdroj: Hydroinfo.hu
zdroj: Hydroinfo.hu

 

Hladina Dunaja by mala začať klesať ku koncu týždňa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd