Pozor na vietor. Počas víkendu sa poriadne rozfúka

Veronika Sádovská

Búrky síce k nám nedorazili, zato studený front prinesie na naše územie cez víkend poriadny vietor. Pozor si dávajte aj na horách.

Počas dnešného dňa hlavne v západnej polovici územia bude postupne cítiť ochladenie vplyvom studeného frontu. Zrážky sa zatiaľ objavili len na krajnom západe Slovenska a búrky sa rozpadli ešte pred našim územím.

V dnešný deň si bude treba dávať pozor hlavne na silný vietor, ktorý sa rozfúka na západe a východe Slovenska. Najsilnejšie bude fúkať na východe.

Sobota bude veterná aj na západe, kde môže vietor dosahovať rýchlosť aj 20 m/s, čo v nárazoch predstavuje 72 km/h. Na východe bude fúkať ešte o niečo viac a to do 25 m/s, teda do 90 km/h.

Fúkať bude dnes aj zajtra severný vietor, ktorý prinesie aj ochladenie oproti posledným dňom. 

Na západe bude v nedeľu okolo poludnia fúkať rýchlosťou do 15 m/s, čiže do 54 km/h. Vietor sa to mierne zoslabí.

Na východe bude situácia o niečo horšia ako v sobotu, tam môže okolo poludnia a popoludní dosahovať vietor v nárazoch rýchlosť až 27 m/s, čo je v prepočte až 97 km/h. Dávajte si teda pozor, hlavne ak sa chystáte do prírody.

Rovnako na horách sa môžu tvoriť prehánky a búrky, preto sledujte počasie a nepodceňujte situáciu. Zvoľte radšej menej náročné túry tento víkend.

Najmenej bude fúkať na strednom Slovensku. Po extrémne teplých dňoch si tak trochu od horúčav oddýchneme, výrazné plošné zrážky však neočakávame. Vyskytnúť sa môžu búrky, ojedinele aj s krúpami, ale to len lokálne.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd