Pozor! Na západe zúria silné búrky, ktoré zaplavujú. Pod vodou je časť Nitry

Peter Minárik

Na našom území sa začali tvoriť prvé búrky, pričom v nadchádzajúcich hodinách ich bude viac. Na západnom Slovensku sa vyskytujú veľmi nebezpečné búrky z nich jedna je supercelárna.

Na našom území sa začali tvoriť veľmi silné búrky, pričom najsilnejšie v týchto chvíľach úradujú na západnom Slovensku, kde búrky spôsobujú prvé škody.

Nad juh Podunajskej nížiny sa nasunula supercela, zatiaľ čo búrka, ktorá sa vytvorila pri Nitre a zasiahla východné časti mesta zaplavila niekoľko ciest.

Supercela na juhu

Mimoriadne silná búrka vznikla na severe Maďarska, kde priniesla prudké prívalové zrážky, Podľa radarových odhadov mohlo spadnúť aj viac ako 100 mm zrážok.

supercela pri Nitre, foto: Idokep
supercela pri Nitre, foto: Idokep

Táto búrka sa následne nasunula nad juh Podunajskej nížiny severozápadne od Štúrova a postupuje aktuálne smerom k severozápadu k mestu Nové Zámky.

Búrka prináša extrémne prívalové zrážky, ktoré môžu priniesť aj 50 mm zrážok, čo môže spôsobiť lokálne povodne. Súčasne je riziko výskytu väčších krúp.

Nitra po búrke pod vodou

Ďalšia silná búrka sa začala vytvárať v okolí dedinky Janíkovce, pri Nitre. Búrka pomerne rýchlo narástla a prešla východnými časťami mesta, kde narobila viaceré problémy.

Po búrke je viacero ciest vo východnej časti mesta pod vodou. Voda zaplavila aj nájazdy na rýchlostnú cestu R1. Video nájdete na aj na Youtube.

V nadchádzajúcich minútach počítajte, že tieto búrky zasiahnu ďalšie oblasti západného Slovenska. Jedna silná búrka smeruje na Hornú Nitru a ďalšia do okolia Levíc. Sledujte ich postup TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd