POZOR: Večer dorazí mrznúci dážď. Tvoriť sa bude silná poľadovica

POZOR: Večer dorazí mrznúci dážď. Tvoriť sa bude silná poľadovica
Ľubomír Franko

Večer začne cez naše územie postupovať teplý front. Ten prinesie dážď, ktorý bude na chladnom povrchu namŕzať. Tvoriť sa bude silná poľadovica.

Počas dnešného večera dorazí od severozápadu na naše územie oblačnosť spojená s teplým frontom. Už okolo 18-tej hodiny bude zamračené na väčšine územie Slovenska, do 22. hodiny sa zamračí na celom území.

Okolo 20-tej hodiny začnú od severozápadu postupovať nad naše územie aj zrážky. Tie budú prevažne dažďové a na viacerých miestach budú vypadávať pri záporných teplotách.

Červená - mrznúci dážď, tmavočervená - intenzívny mrznúci dážď, zelená - dážď, tmavozelená - intenzívny dážď

Zrážky tak budú namŕzať na povrch a tvoriť sa bude poľadovica, ktorá môže byť neskôr večer a počas noci najmä v Žilinskom a Trenčianskom kraji aj výrazná.

Zrážky dorazia na naše územie už po 20-tej hodine a namŕzať budú do rána. Vyskytnú sa najmä v Žilinskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji, ojedinele aj v Banskobystrickom a Košickom kraji. Najmenej zrážok sa očakáva na západe Slovenska.

Počas noci zvýšte preto opatrnosť najmä na cestách a na chodníkoch, na ktorých sa môže vytvoriť poľadovica.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd