PRÁVE SA DEJE: Západ zasiahnu ďalšie dve búrkové vlny

Peter Minárik

Západ a obzvlášť Bratislava, kde aktuálne po silnej búrke zasahujú hasiči nemá ešte všetko za sebou. Aktuálne je isté, že západ zasiahnu ďalšie dve búrkové vlny.

V týchto chvíľach začína maďarsko-slovenskú hranicu prekračovať ďalšia výrazné búrka na čele ktorej silnie vietor a ktorá prinesie na západné Slovensko ďalšie intenzívne zrážkové úhrny. 

Táto búrka postupuje práve teraz nad okres Komárno a Dunajská Streda a bude postupovať smerom k severu. Očakáva sa, že opäť zasiahne Bratislavu. Pozdĺž Dunaja sa totiž začína opäť rozvíjať a mesto by mala zasiahnuť od juhu približne okolo 20:30.

Medzičasom je zaujímavý vývoj nad Balatonom. Tam sa nasunula mohutná búrka, ktorá vznikla na chorvátsko-maďarskom pohraničí počas popoludnia a mala supercelárne črty. Táto vlna búrok by sa nad naše územie mala nasunúť okolo 22:30.

Západ Slovenska tak čoskoro zasiahnu ďalšie dve búrkové vlny.

Očakávajte, že búrky budú sprevádzané intenzívnymi prívalovými zrážkami. V Rači už spadlo 97 mm a na Kolibe takmer 77 mm. Nasledujúce hodiny tak situáciu môžu ešte zhoršiť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd