PRÁVE SA STALO: Chorvátskom otriasli zemetrasenia

Peter Minárik

Obyvateľov a turistov najmä v oblasti Šibeníka, Zatonu a Vodíc zobudili v noci zemetrasenia. Obyvateľov vystrašilo najmä druhé, ranné zemetrasenie o sile 4.2.

Počas noci sa vyskytli dve zemetrasenia. Prvé sa vyskytlo o 1:48 a malo magnitúdu 2.8.

Druhé, silnejšie zemetrasenie otriaslo pobrežím Chorvátska o 5:09 ráno.

Epicentrum zemetrasenia ležalo pri známom letovisku Zaton, zhruba 13 km od Šibeníka a 5 km od Slovákmi veľmi obľúbenom letovisku Vodice.

Podľa prvých informácii Švajčiarskej seizmologickej služby malo toto zemetrasenie magnitúdu 5.0. 

Sieť GFZ a EMSC-CSEM potom upresnila silu zemetrasenia na 4.2. Hĺbka zemetrasenia bola len 2 km, podobne ako prvé zemetrasenie v noci. Zemetrasenie tak cítili vo viacerých oblastiach.

Podľa aktuálnych informácii pocítili ranné zemetrasenie aj v Zadare, v Primoštene, či v Splite.

,,Prvé zemetrasenie ma zobudilo, ale nevedel som o čo sa jedná, tak som tomu nevenoval pozornosť a rýchlo som zaspal. Druhé však zobudilo celú rodinu. Myslel som si, že mám epicentrum pod svojou posteľou. Prebudil som sa na hluk okien a pohárov. Rodina aj susedia, vybehli na balkón a sledovali, čo sa deje,, - informoval čitateľ z Vodíc.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd