Pre lesný požiar museli evakuovať celú dedinu v Holandsku

Veronika Salayová

Lesný požiar prepukol na nemecko-holandskej hranici a vynútil si evakuáciu celej dediny so 4 000 obyvateľmi na holandskej strane.

Približne 4 000 ľudí, žijúcich v mestečku Herkenbosch na juhu Holandska, boli v noci z utorka na stredu z dôvodu veľkého požiaru v neďalekej prírodnej rezervácie donútení opustiť svoje domovy.

Evakuácia bola nevyhnutná pre hustý smog s vysokou koncentráciou oxidu uhoľnatého. Rozhodla o tom starostka Monique de Boer a vo vyhlásení uviedla, že sa rozhodla evakuovať všetkých obyvateľov, aby sa zabránilo vdychovaniu toxických výparov z dymu.

Červený kríž poskytol evakuovaným útočisko na okolitých stredných školách. Túto pomoc však mnohí neprijali a ubytovali sa u svojich známych a pod.

Miestne úrady uviedli, že nie je jasné, kedy sa obyvatelia budú môcť vrátiť do svojich domovov.

Od pondelka zúri oheň v prírodnej rezervácii De Meinweg na holandsko-nemeckej hranici približne 200 km juhovýchodne od Amsterdamu a 50 km západne od Düsseldorfu. Na nemeckej strane je podľa hovorkyne nemeckého krajinského okresu Viersen požiar pod kontrolou.

Na mieste zasahuje okolo 500 členov záchranných zložiek.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd