Pred nami je oteplenie. Teploty budú každým dňom rásť

Peter Minárik

Po vpáde studeného vzduchu nad naše územie nás čaká príjemná zmena v charaktere počasia. Do našej oblasti začne prúdiť teplejší vzduch a teploty začnú postupne rásť.

Zima sa na naše územie opäť vrátila a posledný marcový deň priniesol na viaceré miesta nášho územia početné snehové prehánky. Začína však apríl a spolu s tým sa začne meniť aj počasie. Postupne sa začne otepľovať.

Po okraji tlakovej výše, ktorá sa blíži z Atlantického oceána smerom nad západnú Európu začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Teploty tak začnú rásť.

V priebehu víkendu sa tento stred tlakovej výše začne presúvať cez vnútrozemie Európy, smerom na východ.

Naše územie tak čaká slnečné počasie, pri ktorom začnú stúpať teploty a súčasne sa začnú zmierňovať mrazy.

vývoj teplôt na nasledujúce dni
vývoj teplôt na nasledujúce dni

V nasledujúcich dňoch nás tak čaká prevažne jasné až polooblačné počasie. Od víkendu nás potom čaká prevažne slnečné počasie s minimom oblačnosti.

Teploty sa počas tohto týždňa budú postupne zvyšovať na hodnoty k +15 °C a v priebehu budúceho týždňa zamieria k +20 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd