Pred nami je veľmi teplý deň. Teploty budú atakovať až +20 °C

Dominik Cenkner

Druhý deň v tomto pracovnom týždni prinesie do niektorých lokalít veľmi teplé počasie. Počítať však treba aj s mrholením či slabým dažďom.

Počasie u nás dnes bude ovplyvňovať studený front. Ten sa začne v alpskej oblasti vlniť a len veľmi pomaly presúvať ďalej na východ. Pred ním k nám však od juhozápadu bude prúdiť veľmi teplý vzduch.

Počas dňa nás preto čaká oblačné až zamračené počasie, s občasnými hmlami. Neskôr môže byť miestami oblačnosti aj menej. Ojedinele sa môže vyskytnúť mrholenie či slabý dážď. Na to, že v kalendári svieti 3. november, bude veľmi teplo.

V niektorých oblastiach na Slovensku bude teplejšie aj o viac než 5 stupňov oproti dlhodobému priemeru, Foto: wxcharts.com
V niektorých oblastiach na Slovensku bude teplejšie aj o viac než 5 stupňov oproti dlhodobému priemeru, Foto: wxcharts.com

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +14 °C až do +19 °C. Na východe a v Banskobystrickom kraji môže byť chladnejšie, a to od +10 °C do +14 °C.

Vietor nás dnes trápiť nebude. Fúkať bude len slabý vietor.

Dnes teda bude pomerne teplo. Novembrový rekord však prekonaný nebude. Ten doposiaľ drží Starina, v okrese Snina, kde 5. novembra v roku 2018 namerali až +24,6 °C.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Piatok
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd