Predĺžený víkend bude pokračovať v nastolenom trende. Zrážky sa vyskytnú len ojedinele, teploty mierne stúpnu

16.09.2023 o 07:01 - Dominik Cenkner

Počasie u nás začala od piatka 15. septembra ovplyvňovať tlaková výš, ktorá je tak výrazná, že dostala aj svoje meno. Quiteria. Počasie sa preto oproti včerajšku výraznejšie nezmení.

Predĺžený víkend bude pokračovať v nastolenom trende. Zrážky sa vyskytnú len ojedinele, teploty mierne stúpnu
Ilustračné foto, zdroj: Emília Franeková

V priebehu soboty budeme naďalej pod vplyvom okraja tlakovej výše. Jej stred sa z pobaltských štátov presunie nad západné Rusko. 

Dnes sa preto očakáva prevažne jasné až polooblačné počasie. Miestami bude oblačnosti viac, a to najmä na západe a v Banskobystrickom kraji. 

Len ojedinele sa vyskytnú prehánky, alebo slabý dážď a rovnako tak zrána hmly. Jazdite preto opatrne.

Oproti piatku teploty mierne stúpnu

Maximálna denná teplota vystúpi v sobotu od +21 °C do +26 °C. Na horách, vo výške 1500 metrov ortuť teplomera ukáže okolo +14 °C. 

Fúkať bude prevažne slabý vietor. Len na západe a v Banskobystrickom kraji sa očakáva východný až juhovýchodný vietor s rýchlosťou 2 až 7 m/s.

Bude ešte teplejšie

Od zajtra, teda nedele, k nám začne po zadnej strane tlakovej výše prúdiť teplejší vzduch. Môžeme teda počítať s ďalším oteplením. 

Teploty sa postupne vyšplhajú až na +30 °C. Vzhľadom na fakt, že to bude v závere druhej septembrovej dekády, tak bude veľmi teplo. 

Okrem vyšších teplôt sa kde tu objavia aj búrky. Výraznejšia zmena počasia sa očakáva v utorok, kedy cez našu oblasť prejde studený front.

Reklama MediaAd