PREDPOVEĎ počasia na Veľkú noc. Chystá sa vytúžené počasie

PREDPOVEĎ počasia na Veľkú noc. Chystá sa vytúžené počasie
Peter Minárik

Blíži sa Veľká noc a už je pomerne jasné, aké počasie nás počasie nás počas sviatkov čaká. Tohtoročná Veľká noc, ktorá prichádza pomerne skoro prinesie na naše územie počasie, ktoré určite mnohých poteší.

V kalendári máme ešte len marec, ale počasie sa správa ako v apríli, čoho svedkami sme boli aj uplynulé dni. V sobotu cez naše územie postúpil studený front, za ktorým sme sa dostali do veľmi silného severozápadného prúdenia, ktoré do našej oblasti prinášalo početné prehánky a dokonca aj búrky.

Príliv chladného vzduchu bol natoľko výrazný, že na sever sa vrátilo aj sneženie, čo zaskočilo vodičov na horských priechodoch. Teraz nás konečne čaká zmena v počasí a začalo to už v noci, kedy sa nad našu oblasť začal nasúvať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten sa postará o dočasne stabilné počasie.

Už dnes nás čaká prevažne slnečné počasie, ale to nevydrží dlho. Hneď zajtra sa počasie pokazí a do začiatku Veľkej noci ešte cez naše územie prejde pomerne rýchlo niekoľko frontov, ktoré prinesú zväčšenú oblačnosť a zrážky. Pred nami je tak premenlivé počasie, ale s príchodom Veľkej noci by sa malo počasie meniť.

 

Počasie na Veľkú noc

Predpoveď počasia na Veľkú noc sľubuje nezvyčajné počasie. Numerické modely naznačujú, že nad Britskými ostrovmi sa usadí veľmi hlboká tlaková níž a medzičasom sa nad východným Stredomorím usadí tlaková výš.

Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi by mal do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch, ktorý na naše územie prinesie veľmi príjemné počasie

Výrazná zmena nás čaká už na Veľký piatok, kedy začneme príliv teplého vzduchu pociťovať na teplotách. Maximálne teploty sa na Veľký piatok dostanú na +13 až +20 °C. To však bude len začiatok príjemného počasia, na ktoré sa mnohí z vás tešíte.

Biela Sobota, Veľkonočná nedeľa a aj Veľkonočný pondelok by mali na Slovensko priniesť veľmi príjemné, slnečné a mimoriadne teplé počasie. Cez víkend sa pri slnečnej oblohe dostanú teploty na Slovensku na neuveriteľne vysoké hodnoty od +17 do +24 °C.

Takéto teploty rozhodne nie sú na koniec marca bežné. Veľká noc tak prinesie teploty, ktoré budú až o 10 °C vyššie ako je bežné.

Všetko to vygraduje na Veľkonočný pondelok, kedy by pred blížiacim sa studeným frontom mal príliv teplého vzduchu vyvrcholiť. Šibačky by sme mali stráviť pod slnečnou oblohou, pri ktorej hrozí, že teploty atakujú hranicu letného dňa, ktorá je +25 °C.

Tohtoročná Veľká noc by tak na Slovensko mala priniesť slnečné a veľmi teplé, takmer letné počasie.

 

Počasie sa pokazí po Veľkej noci

Predpovede naznačujú, že hneď v utorok by cez naše územie mal začať postupovať studený front, ktorý stabilné a teplé počasie ukončí. Priniesť by mal zrážky, ale môžu sa vyskytovať aj búrky.

Aj v ďalších dňoch to vyzerá na premenlivé počasie, no stále by malo byť veľmi teplo. Predpoveď na 15 dní až do 8. apríla si môžete pozrieť TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
25 °C / 9 °C
Dušan
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd