Prichádza ďalšia vlna dažďa od juhu. Hladiny riek opäť stúpnu

Peter Minárik

Hladiny na našom území začnú opäť stúpať. K našej oblasti sa blíži ďalšia vlna zrážok od juhu, ktorá zodvihne hladiny vodných tokov.

Počasie sa na našom území opäť zhorší. Môže za to ďalšia brázda nízkeho tlaku, ktorá začína ovplyvňovať počasie na našom území.

Prvé zrážky sa už teraz vyskytujú v oblasti stredného Slovenska. Na horách počítajte so snežením, no v nižších polohách sa treba pripraviť na dážď.

Zrážky počas noci budú opäť výraznejšie a ďalšie zrážky k nám dorazia zajtra ráno. Za noc a zajtrajší deň by mohlo napršať 20 až 30 mm zrážok, pričom na horách pôjde o zrážky vo forme snehu. 

Tu by mohlo pripadnúť aj okolo 20-30 cm snehu, čo poteší lyžiarske strediská na našom území.

Vplyvom nasýteností vodných tokov treba na našom území počítať s tým, že po výrazných zrážkach budú stúpať hladiny vodných tokov, ktoré môžu opäť dosiahnuť úroveň povodňových stupňov.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd