Prichádzajú ďalšie zrážky. Popoludní sa vyskytnú aj búrky

Peter Minárik

Naše územie čaká počas popoludnia ďalšia vlna zrážok. Pozitívnou správou je však to, že zrážky budú nakoniec o čosi slabšie, ako sa pôvodne očakávalo. Po novom však hrozia búrky.

Počasie v našej oblasti dnes začína ovplyvňovať ďalšia tlaková níž, ktorá sa prehĺbila nad Talianskom a aktuálne smeruje cez Slovinsko nad Maďarsko. Táto tlaková níž bude ovplyvňovať počasie na našom území počas nadchádzajúcich hodín.

Pôvodne sa na našom území očakával dážď, ktorý mal zasiahnuť predovšetkým západné a stredné Slovensko.

Nakoniec sa však stred tlakovej níže presúva o čosi nižšie ako sa pôvodne očakávalo a zrážok tak nakoniec bude menej.

Čakajte dážď aj búrky

Už v týchto chvíľach sa na našom území vyskytujú prvé prehánky. Tie sa objavujú predovšetkým na strednom a severnom Slovensku. V nadchádzajúcich hodinách však bude zrážok viac.

Najmä na strednom Slovensku sa v priebehu popoludnia môžu vyskytovať aj búrky. Tie by však nemali byť sprevádzané výraznými nebezpečnými sprievodnými javmi a počas búrok prechodne zosilnejú zrážky.

Na zvyšku územia sa bude vyskytovať predovšetkým dážď a prehánky. Zrážková intenzita bude k večeru narastať a pršať bude najmä v Banskobystrickom kraji a v Podunajskej nížine. Najmenej zrážok sa očakáva na východe.

Vodné toky prechodne porastú

V týchto chvíľach sa situácia na našich vodných tokoch začína zlepšovať. Všetky toky kulminovali a na takmer všetkých je už pokles vodnej hladiny.

V priebehu nasledujúcich hodín môžu zrážky prechodne zodvihnúť predovšetkým menšie toky na juhu územia. Aktuálnu polohu zrážok si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd