Prichádzajú zrážky. Teraz bude aj snežiť

Prichádzajú zrážky. Teraz bude aj snežiť
Peter Minárik

V pondelok skoro ráno prichádzajú na naše územie zrážky, ktoré budú najmä na severe snehové. Sneženie môže v nadchádzajúcich hodinách skomplikovať dopravu na severe krajiny.

Naše územie sa aj naďalej nachádza v chladnom a vlhkom, severozápadnom prúdení, ktoré nám už počas včerajšieho dňa prinieslo početné prehánky a podobne to bude aj dnes.

V priebehu dnešného dňa nás čakajú početné prehánky a to predovšetkým v severnej polovici krajiny, ktoré môžu vyprodukovať aj nejakú búrku.

Už teraz to však môže byť na severe „veselé“. Prichádzajú zrážky, ktoré budú prevažne snehové.

 

Sneženie môže potrápiť Žilinský kraj

Zrážky sa nad naše územie nasúvajú z Moravy a vyskytnú sa najmä v Žilinskom kraji. Keďže hranica sneženia leží okolo hranice 400 až 500 metrov, tak hneď na niekoľkých miestach bude snežiť, pričom sneženie môže byť aj výraznejšie.

V ranných hodinách si tak treba dať na cestách severného Slovenska pozor na šmykľavé a zľadovatené cesty.

Počas dňa sa hranica sneženia zvýši, ale najmä v Žilinskom a v Prešovskom kraji treba popoludní počítať s početnými prehánkami, ktoré môžu priniesť krúpky.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd