Pršať už prestáva. Zrážky čakajte až na konci mesiaca

Peter Minárik

Studený front, ktorý dnes priniesol na naše územie pomerne výrazné zrážkové úhrny už opúšťa naše územie. Pred nami sú teraz stabilné dni. 

Máme za sebou víkend, ktorý pripomínal skôr jeseň. Počasie na našom území ovplyvňoval rozsiahly studený front, ktorý priniesol intenzívne zrážky. 

V sobotu priniesli zrážky najmä búrky, no dnes dážď. Najviac zrážok dnes spadlo v Partizánskej Ľupči na Liptove a to až 39 mm. Druhé miesto obsadila Demänovská Dolina s 32 mm. Motyčky pri Banskej Bystrici s 30 mm obsadili tretie miesto. Ďalej v rebríčku najdaždivejších lokalít nasledujú Martinské hole a Oravice s 29 mm.

Ako vidieť tak najviac zrážok priniesol studený front na sever stredného Slovenska.

V týchto chvíľach na našom území už zrážky ustávajú a front, ktorý nás ovplyvňoval sa ďalej odsúva. Takto vyzerá pri pohľade z družice.

Od zajtra nás začne ovplyvňovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten na naše územie prinesie prevažne jasné až polooblačné počasie. Najbližšie hrozia zrážky vo štvrtok. Priniesť by ich mohli búrky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd