PRVÉ INFO: Aj západné Slovensko zasiahne sneženie. Príde tento týždeň

Peter Minárik

Tento víkend zasiahlo naše územie sneženie. To prišlo aj do nižších polôh, ale nedočkalo sa celé naše územie. Prvý sneh sa objavil na severe a východe. Západ si na prvé vločky musí počkať, ale už nie dlho. Prídu už čoskoro.

Na Slovensku sa v uplynulých hodinách výrazne ochladilo. Zapríčinil to studený front, ktorý postúpil nad naše územie od severu a spolu s ním prišli aj zrážky.

Tie boli na celom území snehové a to vrátane tých najnižších polôh. Problémom je však to, že sa zrážky nedostali na celé naše územie a sústredili sa predovšetkým na severné a východné Slovensko.

Západné Slovensko, ako aj ďalšie oblasti stredného Slovenska tak zatiaľ zostali na sucho, no to sa však už čoskoro zmení. Predpovede na tento týždeň avizujú, že snehové zrážky sa objavia aj na západnom Slovensku.

Nad Jadranom by sa v priebehu týždňa mala prehlbovať tlaková níž, ktorá by vo štvrtok mala smerovať nad vnútrozemie Európy a presunie sa cez oblasť Balkánu smerom nad naše územie.

S touto tlakovou nížou bude súvisieť zrážkové pole, ktoré dorazí do chladnejších vrstiev atmosféry. Súčasne však okolo tejto tlakovej níže začne postupne od juhu prúdiť teplejší vzduch.

Spočiatku tak na našom území začne snežiť a to vrátane najnižších polôh na západe Slovenska, ale žiaľ snehová pokrývka, ako sa počas víkendu vytvorila na východe nášho územia, sa neočakáva.

Teplý vzduch sa totiž rýchlo dostane nad naše územie a snehové zrážky sa v nížinách začnú meniť na kvapalné, ktoré môžu spočiatku aj namŕzať.

Prvé zrážky sa nad naše územie začnú nasúvať vo štvrtok v denných hodinách. Prvé snehové vločky sa tak objavia aj na západe nášho územia, vrátane Bratislavy, ale snehovú nádielku toto sneženie ešte neprinesie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd