PRVÉ INFO: Bude konečne teplo. Teploty sa dostanú ku +30 °C

Peter Minárik

Počasie na našom chystá príjemnú zmenu. V priebehu budúceho týždňa nás čaká výraznejšie oteplenie, vďaka ktorému sa teploty na našom území vydriapu postupne až k +30 °C.

V nadchádzajúcich dňoch nás čaká zvrat v počasí, ktorý poteší milovníkov krásneho a teplého počasia. Po dlhej dobe sa totiž teploty začnú dostávať nad letnú hranicu.

Oteplenie by na našom území malo zotrvať do prvej polovice budúceho týždňa, kedy teplé počasie prerušia búrky.

Teploty začnú stúpať

O oteplenie v našej oblasti sa nasledujúce dni postará tlaková výš, ktorá bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia počas nasledujúcich dní. Oblačnosť sa začne zmenšovať v sobotu a už od nedele nás čaká na našom území krásne jasné až polojasné počasie.

Teploty ešte počas víkendu príliš letné nebudú a udržiavať sa budú do +23 °C, ale všetko sa to zmení v pondelok, kedy sa zintenzívni príliv teplého vzduchu.

Teploty nad +25 °C

Od pondelka bude synoptická situácia taká, že nad oblasťou Britských ostrovov sa bude nachádzať tlaková níž, zatiaľ čo nad oblasťou Čierneho mora a východnej Európy sa bude nachádzať rozsiahla tlaková výš.

Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi bude do našej oblasti od juhu prúdiť mimoriadne teplý vzduch až z Afriky.

Teploty budú na našom území každým dňom stúpať. V priebehu pondelka sa dostanú na +19 až +25 °C, pričom v najteplejších oblastiach nášho územia už môžu teploty pokoriť aj túto hranicu +25 °C, čo sa považuje za hranicu letného dňa.

Ešte teplejšie bude v priebehu utorka, kedy by teploty mali byť na našom území najvyššie. Dostanú sa na +23 až +28 °C, ale v najteplejších lokalitách sa pri slnečnom počasí môžu dostať teploty ešte vyššie.

Pred nami sú tak veľmi príjemné dni, ktoré po dlhej dobe konečne prinesú letné počasie. V nasledujúcich dňoch sa už počasie zhorší a hrozia výraznejšie búrky. Viac o vývoji na tieto dni nájdete TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd