PRVÉ INFO: Cez víkend nás čaká ďalšie sneženie. Potom však počasie prinesie niečo, čo nepoteší

PRVÉ INFO: Cez víkend nás čaká ďalšie sneženie. Potom však počasie prinesie niečo, čo nepoteší
Peter Minárik

Cez víkend prinesie počasie ďalšie sneženie, ktoré zasiahne predovšetkým západné Slovensko, no situácia nebude idylická a postupne prinesie počasie jav, ktorý milovníkov zimného počasia rozhodne nepoteší.

Po vlne zasneženého počasia čaká naše územie prechodné zlepšenie počasia. V nadchádzajúcich hodinách nás čaká mrazivé počasie, ktoré aj do nížin prinesie celodenné mrazy, no v priebehu víkendu nás čakajú ďalšie zrážky a ich skupenstvo bude veľmi premenlivé.

Zasnežené počasie teraz vystrieda mrazivé počasie, Počas noci môžu teploty klesať aj pod -10 °C a mrznúť by malo aj v nížinách. Celodenný mráz sa v piatok a v sobotu očakáva prakticky na celom území, s výnimkou západu. Následne dorazí ďalšia vlna zrážok.

Víkend prinesie najskôr sneženie

Aktuálne sa do našej oblasti dostáva chladnejší vzduch od severu, no cez víkend nás čakajú dva prechody oklúznych frontov, ktoré k nám od západu vtiahnu teplejší vzduch.

Prvý oklúzny front začne počasie ovplyvňovať už v sobotu dopoludnia. Na západnom Slovensku by malo slabo snežiť, no veľa snehu nenapadne. Očakáva sa maximálne poprašok a aj to len v oblastiach, kde bude mrznúť.

Ďalšie, oveľa výraznejšie zrážky dorazia na naše územie v nedeľu ráno. Od západu začne na mnohých miestach snežiť, no sneženie by malo priniesť maximálne do 5 cm nového snehu. Sneženie teda nebude také výrazné, ako tomu bolo uplynulé dni.

Situácia však začne byť komplikovanejšia a nepoteší milovníkov zimného počasia. V nedeľu sa totiž začne od západu otepľovať a začiatok týždňa už prinesie vysoké teploty.

Počasie nepoteší: príde odmäk aj dážď

Začiatok týždňa prinesie na naše územie výraznejšie oteplenie. Studené, severné prúdenie, ktoré sme tu mali uplynulé dni totiž vystrieda teplejšie západné až juhozápadné prúdenie. To prinesie od začiatku nového týždňa kladné denné teploty na celé naše územie. Odmäk tak príde na celé Slovensko.

Okrem odmäku však dorazia aj ďalšie frontálne vlny. Tie v tomto teplom prúdení prinesú na celé územie, s výnimkou hôr dážď.

Pred nami sú tak posledné zimné dni po ktorých bude nasledovať oteplenie a dážď. Ochladzovať by sa malo zrejme až na konci budúceho týždňa. Aktuálny vývoj a vyhliadku do Vianoc si pozrite TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd