PRVÉ INFO: Mieri k nám posledný vpád chladného vzduchu aj so snežením. Potom bude VEĽMI TEPLO

PRVÉ INFO: Mieri k nám posledný vpád chladného vzduchu aj so snežením. Potom bude VEĽMI TEPLO
Peter Minárik

V nadchádzajúcich hodinách nás čakajú zrážky, ktoré dokonca prinesú aj sneženie. Veľmi zlou správou je však to, že následne nás čaká prudké oteplenie a aktuálne to vyzerá, že teplý vzduch sa tu s nami udrží dlho.

Do našej oblasti mieria ďalšie zrážky, ktoré prinesie studený front, ktorý postupuje cez Európu a už vo štvrtok začne ovplyvňovať počasie na našom území. Tento studený front prinesie dokonca na naše územie aj sneženie.

Návrat zimy však zatiaľ nečakajte. Sneženie bude len dočasné a počas víkendu nás čaká veľmi prudké oteplenie, ktoré dá zabrať snehovej pokrývke aj na horách.

Studený front prinesie aj sneženie

Už vo štvrtok popoludní sa od severozápadu začne nad naše územie nasúvať zrážková činnosť, ktorá prinesie slabšie zrážky.

Zrážky by mali byť v nižších polohách prevažne kvapalné, no na severe od 600 metrov a na východe aj v nižších polohách bude snežiť.

Ak však čakáte snehovú chumelicu a problémy, tak vás sklameme. Nič také sa totiž nečaká.

Sneženie prinesie maximálne poprašok, ktorý sa ešte počas piatka roztopí. Ani predpoveď na nadchádzajúce dni nesľubuje pravú zimu, ba naopak.

Február začne veľmi teplým počasím

Počas soboty postúpi cez naše územie teplý front, ktorý prinesie dážď, no a potom nás čaká nástup počasia, ktoré bude typické skôr pre koniec marca, ako začiatok februára.

Do našej oblasti vpadne od západu veľmi teplý vzduch. Tento príliv teplého vzduchu prinesie do našej oblasti vlnu veľmi teplého počasia. Predpoveď od soboty počíta s nočnými mrazmi len v tých najchladnejších oblastiach a počas dňa budú teploty stúpať dokonca až nad +10 °C.

Začiatok februára prinesie oteplenie, ktoré podľa aktuálnych strednodobých predpovedí bude mať dlhé trvanie. Takéto veľmi teplé počasie sa očakáva zrejme až do polovice februára. Vývoj počasia deň po dni v priebehu februára si pozrite TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd