PRVÉ INFO: V nedeľu dorazí výrazné sneženie

Peter Minárik

Naše územie čaká aj naďalej oblačné a sychravé počasie. Sever a horské polohy však zasiahne ďalšia vlna výdatného sneženia, ktorá môže priniesť aj okolo 20 cm čerstvého snehu.

Na naše územie sa chystajú ďalšie výrazné zrážky. V priebehu nedele by počasie na našom území mal začať ovplyvňovať oklúzny front, ktorý k nám prinesie zrážky.

Tie by mali byť prevažne dažďové. Od výšky 400 m n.m., vo východnej polovici nášho územia však aj nižšie pôjde o zrážky snehové. Na novú snehovú nádielku sa však môžu tešiť predovšetkým obyvatelia severného Slovenska.

Sneženie tu príde už v nedeľu s oklúznym frontom, no sneženie prejde do trvalejšieho charakteru. Naša oblasť sa totiž počas Silvestra dostane do chladnejšieho, vlhkého prúdenia, ktoré pre severné Slovensko zvykne prinášať výrazné snehové zrážky.

Nového snehu sa dočkajú predovšetkým obyvatelia Žilinského kraja. Na severných stranách hôr môže pripadnúť do konca roka až okolo 20 cm snehu. V polohách nad 400 m n.m. to bude prevažne okolo 5-10 cm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd