PRVÉ INFO: Zasype nás ďalší sneh. Sneženie a zima prídu v utorok

Peter Minárik

Počasie na Slovensku je nevyspytateľné a bláznivé. O to viac vás o tom presvedčí nasledujúca správa. Po veľmi teplom víkende nás čaká ďalšia prudká zmena, ktorá prinesie sneženie a návrat mrazov.

To azda nie je možné. Aprílové počasie je tento rok na Slovensku nevyspytateľné. 1. apríla teploty prekonávali hranicu +25 °C. Počas Veľkej noci dorazilo na Slovensko prudké ochladenie a ešte viac sa ochladilo po Veľkej noci. Sneženie prišlo aj do najnižších polôh a dokonca sa vyskytli búrky.

Bláznivému počasiu však ešte nie je koniec. Počasie chystá v Európe ďalší zvrat a ak uvažujete o výmene pneumatík za letné, tak si to rozmyslite. Budúci týždeň nás čaká ďalšia vlna sneženia a chladného počasia.

Do pondelka bude veľmi teplo

Počas víkendu nás čaká veľmi slnečné a teplé počasie. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa bude nachádzať nad Balkánom a po jej zadnej strane bude do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu. 

Práve vďaka tomu budú teploty na našom území stúpať poriadne vysoko. Dostanú sa na +14 až +20 °C.

Všetko to vyvrcholí v pondelok, kedy bude do našej oblasti od juhozápadu vrcholiť prílev veľmi teplého vzduchu. Vďaka tomu sa môžu teploty dostať až na hodnotu okolo +23 °C.

Do Európy sa vráti zima

Už od začiatku týždňa bude počasie v Európe ovplyvňovať frontálny systém, ktorý sa tu bude vlniť. Najskôr prinesie zrážky predovšetkým do Nemecka, Rakúska, Česka a Poľska. Už v pondelok sa na čele studeného frontu očakáva tvorba búrok a výskyt dažďa.

Tak ako bude prenikať studený vzduch budú aj klesať teploty. Vďaka tomu sa postupne očakávajú snehové zrážky, ktoré prídu aj do tých najnižších polôh. V noci z pondelka na utorok čaká sneženie viaceré oblasti, vrátane Prahy.

Sneženie by mohlo byť aj výraznejšie a v utorok ráno sa na mnohých miestach v Česku Rakúsku a v Nemecku očakávajú problémy. Napadnúť môže 10 až 20 cm čerstvého snehu.

V utorok sa vráti zima aj na Slovensko

Studený front začne počasie na Slovensku ovplyvňovať v utorok počas dňa. Od západu sa na mnohých miestach rozprší, pričom na severe a západe môžu byť zrážky aj výdatnejšie.

V utorok večer začnú zrážky na severe prechádzať do snehových a od utorňajšieho večera až do stredy čaká sever Slovenska výdatné sneženie, ktoré môže priniesť aj 20 cm čerstvého snehu.

Teploty sa opäť prepadnú

Okrem sneženia nás čaká aj výrazný pokles teplôt. Ešte v pondelok sa teploty na Slovensku dostanú na +15 až +23 °C, ale v utorok bude na západe už len od +1 do +8 °C, na východe ešte stále do +20 °C. Na celom území sa ochladí v stredu.

Pripravte sa teda na to, že naše územie čaká po teplom víkende návrat chladného a zasneženého počasia, ktoré spôsobí v našej oblasti komplikácie. Ktoré oblasti sa dočkajú nového snehu nájdete na mape pod článkom.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd