Prvé jahody dozreli o dva až tri týždne skôr než obvykle. Mráz však zničil 40 % úrody

Prvé jahody dozreli o dva až tri týždne skôr než obvykle. Mráz však zničil 40 % úrody
Dominik Cenkner

Tento rok minimálne o dva týždne skôr dozrievajú prvé jahody. Ich pestovatelia v týchto dňoch už otvárajú svoje sady, aby privítali prvých zberačov. Populárne samozbery jahôd môžu spotrebitelia zažiť na viac ako 40 miestach Slovenska. TASR o tom informovala Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK). Pestovateľom však robil problémy mráz, ktorý zničil značnú časť úrody.

Holéciová pripomenula, že nezvyčajne teplá jar urýchlila rast plodín, a tak aj prvé samozbery jahôd sú posunuté dopredu o dva až tri týždne skôr než obvykle. Druhým výkyvom tohtoročného počasia, na ktorý zareagovali aj jahody, sú jarné prízemné mrazy.

Pestovatelia robili maximum, aby v čase kvitnutia ochránili budúcu úrodu. V sadoch zohrievali vzduch sviecami, sadenice zakrývali textíliou, dokonca na boj so studenými nočnými teplotami nasadili aj vrtuľníky, ktoré stláčali teplejší vzduch smerom k zemi. Ani to však všade dostatočne nepomohlo, a tak jahôd v tomto roku bude približne o 40 % menej ako pestovatelia predpokladali.

Zdôraznila, že prvé jahodoviská sa otvárajú pre zákazníkov už po tieto dni. Tradične sa začínajú samozbery na juhu a juhozápade Slovenska, postupne sa v ďalších týždňoch pridajú lokality vo vyšších nadmorských výškach. Celkovo v tomto roku bude pre zberačov pripravených viac než 40 jahodovísk na Slovensku.

 

Jahody budú zrejme drahšie. Na vine sú mrazy

Priblížila, že jahody kvitnú a dozrievajú v troch až štyroch fázach. Tie prvé bývajú väčšie a je o ne prirodzene najväčší záujem, keďže po roku prichádza čerstvá a zdravá úroda zo slovenských polí. Jahody v neskorších fázach dozrievania sú síce menšie, ale zato šťavnatejšie a sladšie. Ideálne sú napríklad na domácu výrobu džemov. Pokiaľ bude dostatok slnka a pre jahody optimálnej vlahy, tak plody môžu nabrať ešte viac na cukornatosti a veľkosti.

„Pre pestovateľa je to aj forma zadosťučinenia, keď vidí, aké množstvo zákazníkov príde na oberačku jahôd. My sme tomu veľmi radi, pretože spotrebiteľ si môže sám nazbierať chutnú úrodu a nám zase pomôže so zberom, keďže pre nedostatok brigádnikov by sme neboli schopní pozbierať celé množstvo jahôd za sezónu. Navyše, kontakt spotrebiteľa a pestovateľa, zviditeľňovanie lokálnej produkcie je presne to, čo potrebujeme,“ povedal predseda Ovocinárskej únie Slovenska Marián Varga.

Holéciová upozornila, že niektorí pestovatelia budú musieť premietnuť časť nákladov na protimrazovú ochranu aj do cien. Tam, kde s mrazmi bojovali, pôjdu ceny hore približne o 5 až 7 %. Tí pestovatelia, ktorých mrazy veľmi nepostihli ceny zvyšovať neplánujú.

Poznamenala, že podľa Situačnej a výhľadovej správy sa jahody na Slovensku pestujú na rozlohe okolo 200 hektárov (ha) - v roku 2021 sa jahody pestovali na ploche 182 ha, v roku 2022 na ploche 205 ha, pri produkcii okolo 1000 až 1500 ton jahôd.

 

Dodala, že jahody každoročne otvárajú sezónu samozberov, ktoré z roka na rok naberajú na popularite. Niektorí slovenskí pestovatelia spolu s jahodami ponúkajú na samozber aj hrášok a postupne s dozrievaním úrody aj ostatného druhu ovocia prídu na rad marhule, broskyne, čerešne a neskôr aj jablká.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd