Ráno začne snežiť.Snežiť bude aj v Bratislave

Peter Minárik

Po dnešnom jasnom počasí sa počasie v priebehu noci začne opäť meniť. Od severu začne nad naše územie pribúdať oblačnosť, ktorá bude súvisieť s blížiacim sa frontálnym systémom, ktorý počas zajtrajšieho dňa prinesie na naše územie zrážky. Tie by mali byť spočiatku na celom území snehové.

Snežiť začne už dopoludnia na severe stredného Slovenska. V priebehu dňa by sa sneženie malo rozšíriť nad väčšinu severného a západného Slovenska. Následne začne v noci na štvrtok sneženie slabnúť a sústredí sa na sever a severovýchod Slovenska.

Sneženie však na našom území nebude výdatné. Na severe napadne ledva do 5 cm nového snehu. V nižších polohách sa bude jednať o poprašok až 2 cm. Najmenšia pravdepodobnosť sneženia je v južnej polovici stredného Slovenska.

Sneženie sa objaví aj na juhozápade, kde sa očakávajú teploty okolo nuly. Na cestách sa tak môže vyskytnúť poprašok a opäť tak môže byť šmykľavo. Sneženie sa postupne na krajnom západe zmení na mrznúce zrážky.

Počas zajtrajšieho dňa tak môžete snehový poprašok očakávať aj v hlavnom meste. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd