Rekord v Taliansku. Namerali až +36°C

Sicília Peter Minárik

Nad Stredomorím sa stále vyskytuje Sirocco, ktoré prináša do Stredomoria veľmi veterné a horúce počasie. Sirocco je južný vietor, ktorý vzniká nad Saharou. Vietor vie dosiahnuť nárazy aj okolo 100 km/h.  Vzniká z teplého, suchého, tropického vzduchu, ktorý je tlakovou nížou tlačený cez Stredozemné more nad Európu. Najvýraznejšie sa prejavuje nad Saharou, kde aj dnes očakávajú veľmi veterné a horúce počasie. Takéto suché počasie vysušuje pôdu a vznikajú tak prvé požiare. 

Včera namerali v Taliansku najvyššiu teplotu na ostrove Pantelleria, kde sa teplota dostala až na +36,2°C. Najvyššiu teplotu namerali včera na Sicílii v Palerme a to +35,3°C. Podľa záznamov takéto vysoké teploty talianski meteorológovia v prvej polovici mája ešte nenamerali. Dnes sa naviac očakáva vyvrcholenie teplého počasia. Teplota sa môže vyšplhať až k +40°C.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd