Rozhodovali sekundy! Bratislavskí policajti vyslobodili dieťa z rozhorúčeného auta

Rozhodovali sekundy! Bratislavskí policajti vyslobodili dieťa z rozhorúčeného auta
Veronika Salayová

V Bratislave museli policajti urýchlene vyslobodzovať dieťa z rozhorúčeného auta. Doslova rozhodovali sekundy...

Bratislavskí policajti informovali o udalosti, ktorá sa stala v pondelok v našom hlavnom meste. Dieťa nešťastnou náhodou uviazlo v rozhorúčenom aute, keďže včerajšie teploty sa v Bratislave šplhali k +30 °C.

V pondelok bratislavskí policajti prijali oznámenie, v zmysle ktorého sa má v uzamknutom motorovom vozidle v križovatke ulíc Rozálska a Rajtáková nachádzať malé dieťa.

Matka sa vymkla

„Hliadka policajtov z obvodného oddelenia v Dúbravke sa bezodkladne presunula na uvedenú adresu, kde už z diaľky na nich kývala osoba ženského pohlavia. Tá im na mieste uviedla, že svojho dvojročného syna zapínala do autosedačky, zatvorila zadné dvere na vozidle a keď chcela nastúpiť, vozidlo sa uzamklo. Nakoľko kľúče zostali vo vnútri vozidla, okamžite kontaktovala políciu na linke 158,“ uvádza polícia.

Keďže vonkajšia teplota bola vysoká a život a zdravie dvojročného dieťaťa vo vozidle začal byť ohrozený, policajti po predchádzajúcom súhlase s matkou rozbili okno na dverách zo strany vodiča tak, aby črepiny nezranili dieťa.

Následne otvorili dvere a dieťa z vozidla vytiahli. Na miesto sa dostavila aj rýchla zdravotnícka pomoc, pracovníci ktorej dieťa prezreli.

V nadväznosti na uvedený prípad polícia vyzýva všetkých, ktorí sa stanú svedkom takejto udalosti, aby zareagovali a zavolali hneď políciu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd