Ruských vojakov pri Černobyle napadol diviak. Jeden muž prišiel o život

Ruských vojakov pri Černobyle napadol diviak. Jeden muž prišiel o život
Dominik Cenkner

Vyzerá to tak, že proti Rusom na Ukrajine bojuje už aj samotná príroda. Na sociálnej sieti Telegram sa šíria správy o kurióznej udalosti, ku ktorej malo dôjsť na severe Ukrajiny blízko jadrovej elektrárne v Černobyle.

Malej skupine ruských sabotérov a zvedov sa údajne podarilo prekonať bielorusko-ukrajinskú hranicu, čím prenikli na územie napadnutej krajiny. V tamojšom lese ich malo prekvapiť stádo diviakov, pričom jeden z okupantov vraj prišiel o život.

„Diviaky zorganizovali hon na ruských sabotérov,“ glosovala ukrajinská agentúra Unian. Ukrajinská ani ruská armáda spomínaný príbeh nepotvrdili.

Podľa dostupných informácií, „malá sabotážna skupina ruskej armády prenikla z územia Bieloruska do oblasti v blízkosti černobyľskej jadrovej elektrárne. Podarilo sa jej obísť kontrolné a pozorovacie stanovište. Keď skupina prechádzala lesom, narazila na stádo diviakov,“ uviedol telegramový účet Tabatierka z Kremľa. Ten má podľa agentúry Unian prístup k niektorým zákulisným informáciám vo vnútri ruského generálneho štábu.

Dobehol vojakov osud?

Priame stretnutie s divokými ošípanými malo mať pre okupantov fatálne následky. „Prieskumná skupina nemohla po zvieratách strieľať, aby sa neprezradila,“ informuje ruský telegramový kanál. 

Kvôli tomuto mal prísť o život jeden z vojakov. Po strete so skupinou diviakov nešťastne spadol a narazil hlavou na kameň. „Bol na mieste mŕtvy,“ dozvedáme sa z Telegramu.

Ukrajinská strana z udalosti, ktorá sa mala stať na severe Kyjevskej oblasti neďaleko bieloruských hraníc, neskrývala pobavenie. Podľa ich informácií mali telo nebohého muža nechať na mieste.

Podľa ruskej stránky Tabatierka z Kremľa evakuácia mŕtveho okupanta nebola možná: „Telo muselo byť podľa našich informácií ukryté. Zároveň bolo nutné zmeniť operačný plán.“

Na záver len pripomíname, že správy z podobných telegramových účtov nie je možné nezávisle overiť. Ukrajinská armáda sa k údajnej aktivite ruských jednotiek pri Černobyle ani k spomínanému útoku divokej zveri nevyjadrila.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd