S búrkami počítajte aj v noci a v sobotu. Búrky sa opäť rozširujú

S búrkami počítajte aj v noci a v sobotu. Búrky sa opäť rozširujú
Peter Minárik

Dnešným búrkam ešte nebude koniec. Na ďalšiu vlnu búrok sa musí pripraviť najmú juh a východ krajiny. Búrky tak ešte neustanú.

Cez Slovensko sa dnes prehnal rozsiahly búrkový systém, ktorý spôsobil veľké problémy. Padali až 4 cm krúpy, no vyskytovali sa aj prívalové zrážky.

Práve prívalové zrážky spôsobovali na našom území najväčšie problémy. Na juhu Slovenska prívalové zrážky zaplavili niekoľko obcí a dokonca zaplavilo aj rýchlostnú cestu R2. Najhoršie dopadla obec Pavlovce.

Intenzívne búrky prešli do výdatných zrážok, pričom v týchto chvíľach sa pole zrážok stále vyskytuje najmä na východnom Slovensku. Ani intenzívne zrážky však vzduchovú hmotu nestabilizovali.

Tá je naopak veľmi labilná a v nej vznikajú nové búrkové bunky. Búrky sa už objavili na Liptove, či na Orave. Aktuálne začínajú búrky vznikať aj na juhu stredného Slovenska.

Počas nočných a zajtrajších dopoludňajších hodín počítajte s možným výskytom ďalších búrok a to predovšetkým vo východnej polovici Slovenska.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd