S letnými teplotami sa dnes rozlúčime. O slovo sa prihlásia búrky a ochladenie

Dominik Cenkner

Dnešným dňom sa skončí obdobie, kedy na Slovensku aspoň krátky čas prevládalo slnečné a teplé počasie. Čo presne nás teda dnes čaká?

Počasie u nás bude počas stredy ovplyvňovať nízky tlak vzduchu, v brázde ktorého začne cez našu oblasť postupovať ďalej smerom na východ zvlnený studený front.

Teraz zrána ešte bude prevládať na celom území slnečná obloha, ale od juhozápadu bude oblačnosti postupne pribúdať. Práve v tejto oblasti už aj dopoludnia, popoludní aj na ostatnom území bude väčšinou polooblačno až oblačno.

Miestami treba počítať s prehánkami a búrkami. To však nebude platiť pre východ krajiny.

Tu sa zrážky očakávajú len ojedinele a užijú si tam ďalší, pomerne pekný deň. Aspoň čo sa počasia týka.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Kým včera sme na našom území zaznamenali prvú tohtoročnú „tridsiatku“, dnes to vyzerá tak, že teploty tak vysoko nepôjdu.

Maximálna denná teplota by sa mala pohybovať v rozmedzí od +23 °C do +28 °C. Na krajnom juhozápade to bude okolo +20 °C.

Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor do 6 m/s. Na západe sa postupne rozfúka západný vietor 4 až 10, v nárazoch okolo 14 m/s.

Zajtra treba počítať s ešte výraznejším ochladením a najmä výdatnými zrážkami. V ďalších dňoch sa bude postupne otepľovať, ale stále sa budú vyskytovať prehánky či búrky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd