Seizmický roj v Kalifornii. Počas víkendu zaznamenali 600 zemetrasení

Veronika Salayová

Počas víkendu sa v južnej časti Kalifornie objavil seizmický roj, počas ktorého seizmografy zaznamenali viac ako 600 zemetrasení. Najsilnejšie dosiahlo magnitúdu 5,3. 

Tento víkend bolo vo vidieckej oblasti v oblasti okolo jazera Salton sea v južnej Kalifornii zaregistrovaných viac ako 600 zemetrasení.

Otrasy sa podľa mapy USGS sústredili blízko Calipatria v hĺbke 4 km, asi 50 kilometrov severne od hraníc s Mexikom.

Väčšina zemetrasení na juhu Kalifornie bola slabšia. Geofyzik Randy Baldwin uviedol, že v oblasti sa od soboty do nedele tesne pred východom slnka vyskytlo 603 otrasov s magnitúdou najmenej 1.

Zemetrasenia boli aj silnejšie

V oblasti sa však objavilo aj niekoľko silnejších otrasov. Najsilnejšie zemetrasenie dosiahlo silu 5,3 magnitúdy a ďalšie tri zemetrasenia boli s magnitúdou vyššiou ako 4.

Táto oblasť, našťastie, nie je husto osídlená a silnejšie zemetrasenia nespôsobili žiadne vážne škody.

Oblasť okolo Saltonského jazera je však známa tým, že sa „rojila“ aj v minulosti, uviedol v sobotu pre CNN seizmológ USGS Paul Caruso.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd