Séria zemetrasení zasiahla Taliansko

Macerata Peter Minárik

Stredné Taliansko dnes večer zmieta séria niekoľkých veľmi silných zemetrasení. Prvé silné zemetrasenie o sile 5,4 stupňa bolo v provincii Macerata. Podľa aktuálnych správ Úradu civilnej ochrany nikto nezomrel. Zhruba v rovnakej lokalite mali epicentrum aj druhé otrasy o dve hodiny neskôr, ktoré mali silu 6,2 stupňa, podľa niektorých agentúr 6,4 stupňa Richterovej škály. Aj tie boli cítiť v metropole Ríme. To by bolo silnejšie ako ničivé zemetrasenie tento rok v auguste. Približne o 19:20 zaznamenali v regióne Marche zemetrasenie o sile 5.4, ktoré poškodilo niekoľko budov. O 21:20 otriaslo oblasťou ďalšie silnejšie zemetrasenie o sile 6.4 po dobu 20 sekúnd.

Ľudia v oblasti sú v panike a vybiehajú zo svojich domovov. Starosta dediny Castelsantangelo sul Nera Mauro Falcucci uviedol, že zatiaľ nemá správy o obetiach, ale že sa v obci zrútili budovy a vypadol elektrický prúd. Zemetrasenie zaznamenali aj v Ríme, ktorý je od epicentra vzdialený asi 170 kilometrov. Agentúra ANSA uviedla, že bola evakuovaná budova ministerstva zahraničia.


Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd